PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1471}
7,6 147 821
ocen
7,6 10 1 147821
7,9 24
oceny krytyków
Billy Elliot
powrót do forum filmu Billy Elliot

Jezioro Łabędzie

ocenił(a) film na 10

Ważne, że jest w nim najwięcej słońca ze wszystkich współczesnych angielskich filmów, jakie widziałem. Jest 10 razy śmieszniejszy od podobno "prześmiesznego" Goło i Wesoło, ale i sto razy bardziej wzruszający, głębszy i mądrzejszy. Świetne zdjęcia, śliczne kolory, żadnych ekstremów, przegięć etc (czytaj: żadnych wybuchów, strzelanin, trupów, pościgów, scen miłosnych, parodii innych filmów etc). Więc CO w takim razie jest w tym filmie? No - na pewno świetna gra aktorów, niesamowity akcent północnobrytyjski, sporo ciepłego humoru (nieangielskiego), trochę wzruszających scen, kilka ujęć zamieszek ulicznych, świetnie dopasowana muzyka. Mnie najbardziej powaliła z nóg (i to dwukrotnie) scena z Jeziorem Łabędzim w tle. Fantastyczna scena. W dodatku mowa w niej o łabędziach ;). A mi się zdawało, ze film o 11-latku, który chce tańczyć, będzie raczej nudny. Bo ja przecież nie lubię tańczyć... 9 punktów [19 grudnia 2000, Ster Century Mokotów, Warszawa]

Mario

ale
mnie tez ta scena na koncu sciela z nog (prawie ze dostalam spazmow jak ojciec Billy'ego ;). Swietna muzyka. Ale mam jedno ":ale" - GOLO I WESOLO jest NAPRAWDE baaardzo smieszne. no ale sa gusta i gusciki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones