PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1471}
7,6 147 821
ocen
7,6 10 1 147821
7,9 24
oceny krytyków
Billy Elliot
powrót do forum filmu Billy Elliot

podobne filmy

ocenił(a) film na 9

tak jak w temacie.znacie jakies podobne filmy? bardzo tez mi sie podobał film 'tost.historia chłopiecego głodu' ppodobne dio tych dwóch filmów.z góry dziekuje za odpowiedzi;)

ocenił(a) film na 9
l3titbe

Pewnie nie o to ci chodzi, ale jest kilka filmów, które dzieją się w podobnych realiach, czyli w małomiasteczkowej Anglii w czasach zamykania kopalń, bezrobocia i ogólnej szarości oraz marazmu społecznego. Bardzo lubię takie klimaty, więc wyliczę moje ulubione filmy w tym temacie: "Cemetery Junction", "The Full Monty" oraz "Control". Można też dodać "The Boat that Rocked" czy "Breakfast on Pluto", chociaż to już nieco inne miejsca lub czasy. Każdy z tych filmów jest nieco inny w wyrazie od "Billego Elliota", ale wszystkie godne polecenia.

ocenił(a) film na 7
KasigiYabu

A znasz może właśnie takie opowiadające o trudnej relacji ojca z synem?
Pręgów, Powrotu,, Lśnienia, Santiniego już widziałem jakby co.

ocenił(a) film na 9
Ertix_Poke

Z wymienionych przeze mnie to w "Cemetery Junction" jeden z wątków pobocznych jest o zdobywaniu przez ojca szacunku syna. Z innych filmów to skojarzył mi się "Transamerica".

Ertix_Poke

Może nie do końca o relacjach syna z ojcem, ale o trudnym dorastaniu: 400 batów (1959), Kes (1969), Chłopięcy świat (1993), Samotność długodystansowca (1962)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones